تجهیز سالن آمفی تئاتر چیست؟

همان طور که می‌دانید تجهیز سالن آمفی تئاتر از مهم‌ترین اقدامات در جهت ایجاد سالن آمفی تئاتر است. اما سوال اصلی این است که اولویت در تجهیز سالن آمفی تئاتر کدام است؟ چه چیزی واقعا برای تجهیز سالن آمفی تئاتر ضروری‌تر است؟

سالن آمفی تئاتر عموما دارای صحنه، صندلی در استادیوم و فناوری سمعی و بصری است. هر‌‌چه تجهیزات این فضا بروزتر باشد مسلما برای شرکت کنندگان جذاب‌تر است. قابلیت کنفرانس از راه دور جهانی، سیستم های صوتی پیشرفته بدون نویز، قابلیت پخش ویدئو و صدا با چندین دوربین و اسپیکر که برای همه حضار به طور واضح قابل مشاهده باشد، از جمله آن است. این تجهیزات را می‌توانید از تیم تخصصی البرز سینما،بخواهید.

ما ابتدا تیم تخصصی البرز سینما، را برای بررسی و بازدید از سالن شما اعزام می‌کنیم تا نیازسنجی‌های اولیه مشخص شود. سپس با بررسی مورد خاص شما به طور جداگانه، نیاز فضای شما تعیین می‌شود.

مسلما به کارگیری صندلی با کیفیت، در طول برنامه در حین به ارمغان آوردن راحتی و آرامش شرکت کنندگان، موجب رضایتمندی هرچه بیشتر شرکت‌‌کنندگان از اجرا می‌شود.

تجهیز سالن آمفی تئاتر

وجود سیستم‌ صوتی پیشرفته، تجهیزات نورپردازی، سیستم‌ تحت شبکه، دوربین‌ مدار‌بستهو .. کافی نیست. بلکه بکار گیری مناسب و در جهت نیاز موجب اجرای هر چه با کیفیت تر می‌شود. علاوه بر این تصویر‌برداری حرفه‌ای جهت ثبت اطلاعات همایش‌ها و آیتم‌های دیگر در نهایت مجموعه‌ای کامل و مناسب را به شرکت کنندگان ارائه خواهند کرد.

اجزای تجهیز سالن آمفی تئاتر

یکی از ملزومات سازمان‌ها و مراکز آموزشی که به برگزاری کنفرانس نیاز دارند، طراحی و تجهیز سالن آمفی تئاتر می‌باشد. این نیاز به وسیله تجهیزات جدید سمعی بصری و کمک آموزشی برطرف می‌شود. مدیران و کارشناسان با استفاده از این تجهیزات می‌توانند به راحتی سالن‌های کنفرانس را با بهترین و به صرفه‌ترین تجهیزات سالن آمفی تئاتر تجهیز کنند. از نمونه‌های این تجهیزات که در تجهیز سالن آمفی تئاتر مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌توانیم به سیستم های صوتی و تصویری، دستگاه های مترجم همزمان و دیتا ویدئو پروژکتورها اشاره نماییم.

سالن اجرا در حقیقت، قلب یک سالن آمفی تئاتر است، در این بخش باید از صندلی‌های آمفی تئاتر و کنفرانس با کیفیت و راحت استفاده کرد. در انتخاب رنگ‌بندی فضا، فاکتورهای بی‌شماری را باید در نظر بگیرید. تیم متخصصان شرکت البرز سینما شما را در این راه همراهی خواهند کرد.

در هنگام طراحی محل طراحی محل صندلی‌ها، راهرو‌های محل‌های عبور و مرور را به دقت طراحی کنید. و استفاده از چراغ‌های راهنما را فراموش نکنید. با توجه به آکوستیک بودن فضا، باید از تجهیزات تهویه مطبوع قدرتمند و بی‌صدایی برای ایجاد هوای مطبوع استفاده کنید. در غیر این صورت حاضران در صندلی‌های خود احساس راحتی نمی‌کنند.

سیستم نورپردازی سالن آمفی تئاتر

انتقال صحیح صدا در سراسر سالن استاندارد کیفی را افزایش می‌دهد. زمانی که صحبت از تجهیز سیستم صوت سالن آمفی تئاتر به میان می‌آید باید تمام نکات مربوط به آکوستیک و عایق سازی فضا به خوبی در نظر گرفته شود.

کسانی که از سالن‌های آمفی تئاتر استفاده می‌کنند به دنبال لذت بردن از صدا و تصویر مورد نظر خود، مهمان شما شده‌اند. از‌ این‌رو نورپردازی صحیح سالن آمفی تئاتر و صحنه نمایش در کنار صدا‌ پردازی عالی، رضایت حاضران در سالن را در پی خواهد داشت.

نورپردازی دانشی است، که هنر کارگردان را به زیبایی تمام تصویر می‌کشد. از این رو در کنار یک نورپردازی حرفه‌ای و دقیق شما به اپراتورهای توانمندی نیاز دارید که از دانش کافی جهت اجرای افکت‌های مورد نیاز کارگردان برخوردار باشند.

مطالعه بیشتر : تولید انواع صندلی

سیستم صوتی در تجهیز سالن آمفی تئاتر

زمانی که صحبت از صدا و کیفیت صدا در فضای سالن‌ آمفی تئاتر به میان می‌آید با دو مبحث متفاوت روبرو خواهید بود.

 • کیفیت صدای تولید شده
 • نحوه کنترل کردن صدا در فضای سالن آمفی تئاتر یا همایش

در راستای افزایش کیفیت صدای موجود در سالن آمفی تئاتر تا جای ممکن باید از اتلاف انرژی صوتی موجود در فضا اجتناب کرد. این کار تنها از طریق آکوستیک کردن فضا و انتخاب چیدمان مناسب در سالن امکان پذیر خواهد بود. در کار این ویژگی‌ها، تولید صدا نیز اهمیت دارد بنابراین باید در انتخاب اسپیکرهای موجود در سالن آمفی تئاتر نهایت دقت را به عمل آورید.

در کنار اسپیکر‌های موجود در فضا به آمپلی‌ فایرهای قدرتمند نیاز دارید که حجم صدای مطلوبی را در فضای سالن آمفی تئاتر ایجاد کند. در هنگام انتخاب اسپیکرها و آمپلی‌ فایرها باید تمام ویژگی‌های فضای مورد نظر را به دقت بررسی کنید. تمام این ویژگی‌ها، در تعیین سیستم صوتی موجود در سالن تأثیرگذار است.

صندلی در تجهیز سالن آمفی تئاتر

صندلی‌ها، از دیگر تجهیزات سالن آمفی تئاتر هستند که دقت در انتخاب آن‌ها مزایایی همچون استقرار در وضعیت مناسب، کاهش درد و خستگی را به‌همراه دارد. در صورتی که این صندلی‌ها به‌درستی انتخاب نشوند منجر‌به حواس‌پرتی و کاهش بازدهی افراد خواهند‌ شد.

از دیگر ویژگی‌هایی که یک صندلی آمفی‌تئاتر استاندارد، باید از آن برخوردار باشد می‌توان به قابلیت تنظیم، خصوصیات ظاهری و روکش اشاره کرد.

صندلی آمفی تئاتر یکی از مهم‌تر‌ین تجهیزات سالن آمفی تئاتر است. صندلی آمفی تئاتر نقش مهمی در طراحی سالن کنفرانس و همایش دارد چرا که باعث می‌شود هارمونی بین طراحی بخش‌های مختلف رعایت شود. مهم‌تر از همه اینکه که راحتی شرکت کنندگان سالن تضمین می‌شود.

ویژگی‌های ظاهری، عامل تعیین‌ کننده ویژه‌ ای در تجهیزات سالن آمفی‌تئاتر هستند. توجه‌ به رنگ، سبک و نوع طراحی صندلی و سالن در ایجاد سالن آمفی تئاتر جذاب و دلنشین تاثیرگذار خواهد‌ بود.

در انتخاب رنگ باید سعی کنید از رنگ‌های جذاب و زیبا استفاده کنید تا حاضرین سالن احساس کسلی و خستگی نکنند.

تجهیز سالن آمفی تئاتر هوشمند

سالن آمفی تئاتر هوشمند به سالنی گفته می شود که اکثر فعالیت ها توسط سیستم های هوشمند به صورت اتوماتیک انجام می شود.

در واقع تجهیز سالن آمفی تئاتر به سیستم هوشمند در سازمان‌ها یکی از راهکارهای مفیدی است که منجر به بهبود کیفیت خدمات در سالن می‌شود. با استفاده از هوشمندسازی در سالن‌های کنفرانس و آمفی تئاتر، امنیت محیط سالن افزایش می‌یابد. تهیه گزارش آماری افرادی که در سالن و همایش‌ها شرکت می‌کنند آسان‌تر می‌شود.

سالن آمفی تئاتر هوشمند مجموعه‌ای از تجهیزات هوشمند مانند درب ورود اتوماتیک، سیستم کنترل نور، میکروکنترلرهای شمارشگر افراد مراجعه کننده در سالن و غیر ذلک است. ترکیب این تجهیزات موجب ایجاد فضایی مطلوب و قابل اطمینان در سالن می‌شود.

تجهیز سالن اجرای آمفی تئاتر

امروزه، طراحی سالن آمفی تئاتر مناسب دغدغه بسیاری از صاحبان صنایع و ارگان‌ها شده است و مستلزم درک روابط پیچیده ارگونومی طراحی می‌باشد.

طراحی چنین سالنی نیازمند رعایت ضوابط و استانداردهای فنی و تخصصی خاصی می‌باشد. با توجه به در نظر گرفتن مصالح و مواد و نیازهای پروژه و کارفرما به تجربه خود قدم در طراحی و ساخت و تجهیز سالن همایش گمارده است.

در سالن‌های سینما با توجه به عمومیت استفاده بیشتر و همگانی بودن و همچنین تردد تمام قشرهای جامعه از اهمیت خاص برخوردار می‌باشد. از آنجا که تجهیزات سالن آمفی تئاتر و سینما به طور تقریبی در تمام روز روشن و در حال استفاده می‌باشد، می‌بایستی از بالاترین کیفیت و استانداردهای لازم برخوردار باشد.

به همین دلیل تمامی تجهیزات می‌بایستی از مقاومت سخت افزاری و نرم افزاری مناسب برخوردار باشد.

در سالن‌های سینما به دلیل آنکه هر فیلم برای بهتر دیده شدن احتیاج به سیستم صوت، تصویر، نور و صندلی مناسب دارد بنابراین تمامی موارد به صورت یکپارچه دست به دست هم داده تا بتواند یک سینما را در بالاترین رده پخش و ارائه فیلم در بین رقبا داشته باشد.

صندلی آمفی تئاتر دسته دار

 • یکی از مهم ترین بخش‌های تجهیز سالن،صدا (صوت)می‌باشد:
  سیستم‌های صدا از میکروفن‌های مخصوص در فضای بزرگ کنفرانس گرفته تا بلندگوها باید به درستی در محل جهت کنترل و بهبود رویداد قرار بگیرند. میزان کمی و زیادی صدا نباید به اندازه‌ی باشد که آزار دهنده باشد.
  به کار بردن سیستم‌های نویزگیر برای گرفتن نویز صدا و آکوستیک کردن محیط، مهم می‌باشد.
 • اطمینان از صدای بلند و روشن:
  میزان کیفیت صدا یکی از جنبه‌های مهم در هر همایش موفق است که باعث می‌شود اطلاعات به طور صحیح به مخاطبان انتقال داده شود مطمئن شوید که در سراسر قسمت صدا به خوبی پخش می‌شود.
 • ارتفاع درست را انتخاب کنید:
  برای راحتی دید مخاطبان، باید از طول درست و مناسب صحنه آگاه باشید و طبق آن پیش روید. زاویه دید تماشاگران و قابلیت حرکت افراد بین ردیف ها، صندلی‌های تئاتر را به هنری بسیار دقیق تبدیل می‌کنند.

طراحی و پیاده سازی سالن آمفی تئاتر

تیم ما برای معماران و طراحان، کاتالوگ نمومنه هایی از چیدمان صندلی های تئاتر را گردآوری کرده اند.

هر چیدمان با اطلاعاتی درباره تعداد صندلی ها، منطقه نشیمن، کف و فاصله ردیف ها به خوبی توضیح داده شده است.

بهره مندی از نیروی متخصص، کیفیت بالای محصولات، سابقه درخشان و مشتری مداری از افتخارات پارس نگاران البرز سینما است.

از سوی دیگر به دلیل حضور جمعیت بالا در سالن ها، این فضا نیازمند تجهیزات ایمنی برای مواقع ضروری است. شرکت پارس نگاران البرز سینما شما را در ایمن سازی سالن آمفی تئاتر یاری می‌کند.

مطالعه بیشتر : معرفی صندلی اداری و همایش

امکانات ضروری در تجهیز سالن آمفی تئاتر

زمانی که صحبت از تجهیز سالن‌های آمفی تئاتر به میان می‌آید. نیاز به تجهیزات و امکانات به خصوصی احساس می‌شود. نخستین نکته در تجهیز این سالن‌ها، استفاده از یک سیستم آکوستیک صدا است.

پس از اینکه آکوستیک صدا به خوبی در سالن پیاده سازی شد، نوبت به نحوه انتشار صدا و پخش صدا در سالن می رسد.

البته تجهیز سالن آمفی تئاتر به همین جا ختم نمی‌شود. در کنار صدا نورپردازی موجود در فضا نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. نورپردازی، فضایی دلنشین و تأثیر گذار را در فضای سالن به وجود می‌آورد.

علاوه بر این نورپردازی به کاررفته، از نظر علم روانشناسی، مخاطب را به شدت جذب می‌کند. استفاده از رنگ بندی مناسب، آرامش و در عین حال هیجان کافی را در فضای سالن به وجود می‌آورد.

نخستین فاکتور در تجهیز سالن استفاده از صندلی‌های اصولی و راحت است. حاضران در سالن باید در مدتی که در سالن حضور دارند، احساس راحتی کنند. در کنار صدا پردازی و دیگر نکات ضروری در سالن‌های آمفی تئاتر استفاده از تصویر برداری حرفه ای است.

در تجهیز سالن‌ها باید از امکانات رفاهی مطلوبی استفاده شود. در صورتی که تجهیزات مناسب را برای تجهیز سالن خود مورد استفاده قرار نمی‌دهید، علی‌رغم تمام هزینه‌هایی که در ساخت و تجهیز سالن آمفی تئاتر صرف شده است، نتایج دلخواه را مشاهده نخواهید کرد.

قیمت تجهیز سالن آمفی تئاتر

محدوده قیمتی برای تجهیز سالن آمفی تئاتر به موارد و عوامل متعددی بستگی دارد. عواملی از قبیل: متراژ و مساحت سالن جهت طراحی و انتخاب سیستم‌های صوتی، نورپردازی، برند و کیفیت تجهیزات استفاده شده، تعداد کنسول‌های میکروفون و عدد دوربین‌های به‌کارگیری شده و… که باتوجه به انتخاب شما و شرایط سالن آمفی تئاتر می‌تواند محدوده‌ی قیمت گسترده‌ای داشته باشد.

جهت اطلاع از قیمت انواع صندلی اعم از صندلی سینمایی، صندلی اداری، صندلی مدیریتی، صندلی اپراتوری، صندلی همایش، صندلی آمفی تئاتر و انواع میز اعم از میز اداری، میز کنفرانس، میز مدیریت و کانتر و تریبون با شرکت پارس نگاران البرز سینما تماس حاصل نمایید.

چه عواملی در قیمت تجهیز سالن کنفرانس موثر است؟

تخمین قیمت تجهیز سالن کنفرانس به فاکتورهای زیادی از جمله تعداد کنسول‌های میکروفون، آنالوگ یا دیجیتال بودن، قابلیت رای گیری، تعداد دوربین‌های به کار گرفته شده در سیستم اتوترک، متراژ سالن جهت طراحی سیستم صوت جانبی، سطح کیفی تجهیزات به کار گرفته شده، برند آن ها و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد.

دلایل اهمیت خرید میز و صندلی کنفرانس

میز کنفرانس، همان طور که از نام آن پیدا است میزی است اداری که در فضایی مشخص به منظور انجام امور اداری از قبیل مشورت، جلسات کاری، مذاکرات قرار دادی و گپ و گفت‌های کاری قرار می‌گیرد. صندلی کنفرانس نیز همواره مهم‌ترین مکمل میز کنفرانس محسوب می‌شود. بایستی علاوه بر حفظ اهمیت همگونی عناصر دکوراسیون داخلی همگونی با میز، حس راحتی و آرامش را به حاضرین در جلسه انتقال دهد. اگر شما در بازار به دنبال یک میز کنفرانس هستید باید بدانید که هر یک از میزهای کنفرانس دارای ویژگی‌ها و خصوصیات مختلف هستند. به عبارتی بسته به نیازهای کاری و حرفه‌ای شما می‌توانند متفاوت باشند.
آنچه که از اسم آن مشخص است چنین میزی برای کنفرانس، مذاکره و گفتگو مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع یکی از قسمت‌های مهم هر شرکت و اداره میز و صندلی کنقرانس است. به آن دلیل که در آن استراتژی‌ها، برنامه‌ها و محلی برای هم فکری و خلق ایده‌ها می‌باشد. پس نوع طراحی و فضا سازی در آن به مراتب از بخش‌های دیگر مهم‌تر جلوه می‌کند.

عوامل تاثیر گذار در طراحی سالن آمفی تئاتر

در طراحی تجهیز سالن آمفی تئاتر به ویژگی فرهنگی، دسترسی مناسب، توجه به محیط زیست و موارد متعدد دیگر توجه می‌شود. در طراحی داخلی و دکوراسیون سالن آمفی تئاتر نیز به نوع کاربری سالن همایش، ابعاد و ظرفیت سالن، تقاضای سفارش دهنده، ویژگی‌های فرهنگی، تجهیزات و محل قرارگیری آن‌ها، تعداد و نوع صندلی آمفی تئاتر، سبک طراحی سازه اصلی، ایجاد محیطی مطلوب و عایق از نظر صدا و دما و نورپردازی توجه می‌شود. سالن آمفی تئاتر زیرساخت‌های مختلفی در بخش سالن اصلی یا خانه و صحنه یا سن دارد.

دیوار پوش‌ها و کف‌پوش‌ها در بسیاری از بخش‌ها بر روی زیرسازی‌های تأسیسات و تجهیزات فنی قرار گرفته است. توجه به سلامت و حفظ کارآیی حداکثری این تجهیزات در دکوراسیون داخلی سالن همایش اهمیت دارد. در کنار تجهیزات نور و صدا توجه به مخاطبان و برقراری مسیرهای مناسب برای عبور آن‌ها نیز از نکات مهم دیگر است. در دکوراسیون سالن همایش رنگ به خصوص رنگ صندلی‌ها و موکت و استفاده مناسب از دیوارهای بلند نیز در مرکز توجه طراح قرار می‌گیرد.

تجهیز سالن آمفی تئاتر شامل چه چیزهایی‌ست؟

تجهیز سالن آمفی تئاتر، تجهیز سالن همایش، تجهیز سالن کنفرانس و تجهیز سالن سینمایی شامل فراهم کردن تمامی تجهیزات صوتی، تصویری و اتصالات به شکلی است. که پخش صدا و تصویر به بهترین شکل و با کیفیت‌ترین حالت ممکن در اتاق جلسه انجام شود.

وقتی تجهیزات صوتی و تصویری سالن کنفرانس و سیستم کنفرانس وارد بازار شد انقلابی باور نکردنی در اتاق کنفرانس به وجود آورد. خیلی زود جزیی جدایی ناپذیر از اتاق‌های کنفرانس در سراسر دنیا شد.

در واقع تجهیز سالن آمفی تئاتر از اهمیت ویژه‌ای برای سازمان‌ها برخوردار است چرا که جلسات بین کارمندان و رییس و قرارهای تجاری یک امر رایج برای شرکت های دولتی و خصوصی می‌باشد. تجهیزات و ملزومات مدیریت جلسات، نقش پررنگی در کاهش چالش‌های جلسات عمومی دارد.

با راه اندازی اتاق کنفرانس خوب و با تجهیز سالن کنفرانس با کیفیت، رسمیت کاملی را به جلسه اعطا می‌کنید و به همه می‌فهمانید که در یک پروسه جدی قرار گرفته‌اند.

تجهیز سالن امفی تئاتر

در تجهیز سالن کنفرانس از چه نوع صندلی‌ استفاده کنیم؟

در واقع در تجهیز سالن کنفرانس می‌توان از صندلی‌های پایه کنفرانسی، صندلی چرخ دار و صندلی نیم گردان استفاده نمود. استفاده از صندلی کنفرانسی چرخدار هرچند گاها باعث می‌شود سالن به هم ریخته به نظر رسد اما از طرفی آزادی عمل استفاده کننده را به دنبال خواهد داشت. در این صورت ضمن جلسه افراد قادر باشند به سمت هر فردی که سخنران یا مخاطب آنها است بچرخند. نکته دیگر قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی سالن های کنفرانس است. این ویژگی حضار را قادر می‌سازد به وسایل روی میز دسترسی راحت تری داشته و به جلسه نیز مسلط باشند.

علاوه بر موارد فوق در سالن‌های کنفرانس گاها افرادی به عنوان ناظر یا همراه حضور دارند. ناظرین در جلسه دخیل نبوده و تنها دنبال کننده روند آن خواهند بود. برای این نفرات عموما جایگاهی در پشت ردیف سخنرانان در کنار دیوار و رو به میز کنفرانس با استفاده از صندلی‌های ثابت یا کف تاشو در نظر گرفته می‌شود.

تجهیز سالن آمفی تئاتر توسط شرکت پارس نگاران البرز سینما

شرکت پارس نگاران البرز سینما یکی از شرکت‌های مطرح در زمینه مبلمان اداری است. به عنوان یک شرکت خلاق در زمینه تولید مبلمان اداری فعالیت می‌نماید. عمده تولیدات شرکت در زمینه مبلمان اداری مربوط به میز اداری و صندلی اداری می‌باشد. شرکت پارس نگاران البرز سینما در زمینه تولید انواع صندلی اداری، انواع صندلی کارمندی، صندلی مدیریتی، صندلی کنفرانسی، صندلی انتظار، صندلی فرودگاهی، صندلی سینمایی، صندلی آموزشی و غیر ذلک تولید می‌نماید. همچنین در زمینه تولید میز اداری، انواع میز مدیریتی، میز کارمندی، میز منشی، میز کنفرانسی و میز کانتر و تریبون توسط شرکت پارس نگاران البرز سینما تولید می‌گردد. شما برای دکوراسیون داخلی سازمان و یا اداره خویش می‌توانید با ما تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما با راهنمایی و مشاوره شما را در زمینه تجهیز یا خرید مبلمان اداری یاری نمایند.

چیدمان صندلی در سالن

چیدمان صندلی آمفی تئاتر در سالن آمفی تئاتر باید به نحوی باشد که بتواند جاهای خالی را در سالن پر کند. تاثیر چیدمان سالن آمفی تئاتر بر روی مخاطب، نادیده نگرفتنی است. در یک مثال ساده،فرضا ما می‌خواهیم صندلی های آمفی تئاتر را به طور افقی قرار دهیم. در این کیس باید نحوه ی قرارگرفتن صندلی‌ها و ارتباط با سن بررسی شود. ردیف صندلی‌ها به صورت نیم دایره‌‌وار و‌ یا زاویه‌ای نسبت به استیج چیده می‌شود.

زیرا زاویه دید افراد نسبت به استیج و همچنین عدم مزاحمت سر  نفر جلویی در دید افراد پشتی، حائز اهمیت است. مسلما حاضران نباید سرشان را برای دیدن کامل اجرا کج کنند یا بچرخانند. این نوع جهت‌یابی به مخاطب اجازه می‌دهد تا دائما با صحنه همراه باشد و از اجرا لذت ببرد.

جالب است بدانید که علاوه بر نوع چیدمان صندلی آمفی تئاتر، سایز صندلی‌ها تاثیر زیادی روی تجربه مخاطب می‌گذارند.

صندلی آمفی تئاتر

برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با ما در تماس باشید.

آدرس ما واقع در کرج، کمالشهر، میدان شهید بهشتی، بلوار شهرداری، ساختمان بوستان، طبقه ۲، واحد ۱۲

شماره‌های تماس ما: ۳۴۷۱۵۰۹۵ ۰۲۶ | ۵۶۸۹۵۷۰ ۰۲۶ | ۳۶۱۸۲۳۶ ۰۹۱۹ | ۸۲۲۳۰۹۷ ۰۹۳۷