تجهیز سالن آمفی تئاتر چیست؟

تجهیز سالن آمفی تئاتر اساسی‌ ترین اقدام در جهت ایجاد سالن آمفی تئاتر است. اما پرسش اصلی این است که اولویت در تجهیز سالن آمفی تئاتر چیست ؟ کدام اقدام برای تجهیز سالن آمفی تئاتر ضروری است ؟

با طراحی برخی از بزرگترین و شناخته شده ترین خارجی، ما بر انتخاب مبلمان نمونه ای از سبک و جنبه، با بهترین قیمت ممکن است تمرکز کرده‌ایم. محدوده موجود در فروشگاه ما واقعاً سرسام آور است.
خواه مدرنیته بی سر و صدا، سبک های سنتی و یا زرق و برق اجرایی را ترجیح می‌دهید. در اینجا چیزی پیدا خواهید کرد که مناسب خانه شما باشد. پارچه های ما از چرم درجه یک ، روکش چرم و پارچه (در رنگها و بافتهای مختلف موجود است) پوشیده شده اند. که نه تنها به دلیل دوام و خاصیت مقاوم در برابر لکه، بلکه برای زیبایی و جلای انکار ناپذیر نیز انتخاب شده اند.

سالن آمفی تئاتر می تواند دارای صحنه، صندلی در استادیوم و جدیدترین فناوری سمعی و بصری باشد. این فضا با برترین و بروزترین سیستم های صوتی، قابلیت پخش ویدئو با چندین دوربین و قابلیت کنفرانس از راه دور جهانی، آن را برای ارائه ویدئو، اسلاید یا گرافیک انعطاف پذیر می کند.

امکانات به کار رفته در سالن‌ها با یکدیگر متفاوت است. در ابتدا تیم تخصصی البرز سینما، سالن را بازدید می‌کنند. تا نیازسنجی های اولیه مشخص شود. سپس با در نظر گرفتن آن نیازها تعیین می‌شود.

همچنین فراموش نکنید که به کارگیری صندلی مرغوب ، در طول برنامه راحتی و آرامش بیشتری را ارمغان می‌آورد.

سیستم‌های صوتی مناسب، نورپردازی، سیستم‌های تحت شبکه، دوربین‌های مدار بسته.

تصویر‌برداری حرفه‌ای جهت ثبت اطلاعات برنامه‌ها، همایش‌ها و آیتم‌های دیگر که در نهایت مجموعه‌ای کامل و مناسب را به شرکت کنندگان ارائه خواهد کرد.

شرکت پارس نگاران البرز سینما آماده ارائه خدمت به شما عزیزان در این زمینه می‌باشد.

اجزای تجهیز سالن آمفی تئاتر

یکی از ملزومات سازمان ها و مراکز آموزشی که به برگزاری کنفرانس نیاز دارند. طراحی و تجهیز سالن آمفی تئاتر می باشد. این نیاز به وسیله تجهیزات جدید سمعی بصری و کمک آموزشی برطرف می شود. مدیران و کارشناسان با استفاده از این تجهیزات می توانند به راحتی سالن های کنفرانس را با بهترین و به صرفه ترین تجهیزات سالن آمفی تئاتر تجهیز کنند. از نمونه های این تجهیزات که در تجهیز سالن آمفی تئاتر مورد استفاده قرار می گیرند. می توانیم به سیستم های صوتی و تصویری، دستگاه های مترجم همزمان و دیتا ویدئو پروژکتور ها اشاره نماییم.

سالن اجرا در حقیقت، قلب یک سالن آمفی تئاتر است. در این بخش باید از صندلی‌های آمفی تئاتر و کنفرانس باکیفیت و راحت استفاده کرد. در انتخاب رنگ‌بندی فضا، فاکتورهای بی‌شماری را باید در نظر بگیرید. تیم متخصصان شرکت البرز سینما شما را در این راه همراهی خواهند کرد.

در هنگام طراحی محل طراحی محل صندلی‌ها، راهرو‌های محل‌های عبور و مرور را به دقت طراحی کنید. و استفاده از چراغ‌های راهنما را فراموش نکنید. با توجه به آکوستیک بودن فضا، باید از تجهیزات تهویه مطبوع قدرتمند و بی‌صدایی برای ایجاد هوای مطبوع استفاده کنید. در غیر این صورت حاضران در صندلی‌های خود احساس راحتی نمی‌کنند.

سیستم نورپردازی سالن آمفی تئاتر

انتقال صحیح صدا در سراسر سالن استاندارد کیفی را افزایش می‌دهد. زمانی که صحبت از تجهیز سیستم صوت سالن آمفی تئاتر به میان می‌آید. باید تمام نکات مربوط به آکوستیک و عایق سازی فضا به خوبی در نظر گرفته شود.

کسانی که از سالن‌های آمفی تئاتر استفاده می‌کنند. به دنبال لذت بردن از صدا و تصویر مورد نظر خود، مهمان شما شده‌اند. از‌ این‌رو نورپردازی صحیح سالن آمفی تئاتر و صحنه نمایش در کنار صدا‌پردازی عالی، رضایت حاضران در سالن را در پی خواهد داشت.

نورپردازی دانشی است، که هنر کارگردان را به زیبایی تمام تصویر می‌کشد. از این رو در کنار یک نورپردازی حرفه‌ای و دقیق شما به اپراتورهای توانمندی نیاز دارید که از دانش کافی جهت اجرای افکت‌های مورد نیاز کارگردان برخوردار باشند.

سیستم صوتی در تجهیز سالن آمفی تئاتر

زمانی که صحبت از صدا و کیفیت صدا در فضای سالن‌ آمفی تئاتر به میان می‌آید. با دو مبحث متفاوت روبرو خواهید بود. نخست کیفیت صدای تولید شده و دیگری نحوه کنترل کردن صدا در فضای سالن آمفی تئاتر یا همایش.

در راستای افزایش کیفیت صدای موجود در سالن آمفی تئاتر تا جای من باید از اتلاف انرژی صوتی موجود در فضا اجتناب کرد.

این کار تنها از طریق آکوستیک کردن فضا و انتخاب چیدمان مناسب در سالن امکان پذیر خواهد بود. در کار این ویژگی‌ها، تولید صدا نیز اهمیت دارد. بنابراین باید در انتخاب اسپیکرهای موجود در سالن آمفی تئاتر نهایت دقت را به عمل آورید.

در کنار اسپیکر‌های موجود در فضا به آمپلی‌فایرهای قدرتمند نیاز دارید که حجم صدای مطلوبی را در فضای سالن آمفی تئاتر ایجاد کند. در هنگام انتخاب اسپیکرها و آمپلی‌فایر ها باید تمام ویژگی‌های فضای مورد نظر را به دقت بررسی کنید. تمام این ویژگی‌ها، در تعیین سیستم صوتی موجود در سالن تأثیرگذار است.

صندلی در تجهیز سالن آمفی تئاتر

صندلی‌ها، از دیگر تجهیزات سالن آمفی تئاتر هستند. که دقت در انتخاب آن‌ها مزایایی همچون استقرار در وضعیت مناسب، کاهش درد و خستگی را به‌همراه دارد. در صورتی که این صندلی‌ها به‌درستی انتخاب نشوند. منجر‌به حواس‌پرتی و کاهش بازدهی افراد خواهند‌شد.

از دیگر ویژگی‌هایی که یک صندلی آمفی‌تئاتر استاندارد، باید از آن برخوردار باشد. می‌توان به قابلیت تنظیم، خصوصیات ظاهری و روکش اشاره کرد.

صندلی آمفی تئاتر یکی از مهمترین تجهیزات سالن آمفی تئاتر است. نقش مهمی در طراحی سالن کنفرانس و همایش دارد. چرا که باعث می‌شود هارمونی بین طراحی بخش های مختلف رعایت شود. مهم‌تر از همه اینکه که راحتی شرکت کنندگان سالن تضمین می شود.

دیزاین ظاهری در تجهیزات سالن آمفی تئاتر

ویژگی‌های ظاهری، عامل تعیین‌ کننده ویژه‌ ای در تجهیزات سالن آمفی‌تئاتر هستند. توجه‌ به رنگ، سبک و نوع طراحی صندلی و سالن در ایجاد سالن آمفی تئاتر جذاب و دلنشین تاثیرگذار خواهد‌ بود.

در انتخاب رنگ باید سعی کنید از رنگ‌های جذاب و زیبا استفاده کنید تا حاضرین سالن احساس کسلی و خستگی نکنند.

تجهیز سالن آمفی تئاتر هوشمند

سالن آمفی تئاتر هوشمند به سالنی گفته می شود که اکثر فعالیت ها توسط سیستم های هوشمند به صورت اتوماتیک انجام می شود.

در واقع تجهیز سالن آمفی تئاتر به سیستم هوشمند در سازمان ها یکی از راهکارهای مفیدی است. که منجر به بهبود کیفیت خدمات در سالن می شود. با استفاده از هوشمند سازی در سالن های کنفرانس و آمفی تئاتر، امنیت محیط سالن افزایش می یابد. و تهیه گزارش آماری افرادی که در سالن و همایش ها شرکت می کنند آسان تر می شود.

سالن آمفی تئاتر هوشمند مجموعه ای از تجهیزات هوشمند مانند درب ورود اتوماتیک، سیستم کنترل نور، میکروکنترلر های شمارشگر افراد مراجعه کننده در سالن و غیره است. که ترکیب این تجهیزات موجب ایجاد فضایی مطلوب و قابل اطمینان در سالن می شود.

تجهیز سالن اجرای آمفی تئاتر

امروزه، طراحی سالن آمفی تئاتر مناسب دغدغه بسیاری از صاحبان صنایع و ارگانها شده است. و مستلزم درک روابط پیچیده ارگونومی طراحی می باشد.

طراحی چنین سالنی نیازمند رعایت ظوابط و استانداردهای فنی و تخصصی خاصی می باشد. که شاید با توجه به در نظر گرفتن مصالح و مواد و نیازهای پروژه و کارفرما به تجربه خود قدم در طراحی و ساخت و تجهیز سالن همایش گمارده است.

در سالن های سینما با توجه به عمومیت استفاده بیشتر و همگانی بودن و همچنین تردد تمام قشرهای جامعه از اهمیت خاص برخوردار می باشد.

از آنجا که تجهیزات سالن آمفی تئاتر و سینما به طور تقریبی در تمام روز روشن و در حال استفاده می باشد ، میبایستی از بالاترین کیفیت و استاندارد های لازم برخوردار باشد.

به همین دلیل تمامی تجهیزات می بایستی از مقاومت سخت افزاری و نرم افزاری مناسب برخوردار باشد.

در سالن های سینما به دلیل آنکه هر فیلم برای بهتر دیده شدن احتیاج به سیستم صوت و تصویر نور و صندلی مناسب دارد بنابراین تمامی موارد به صورت یکپارچه دست به دست هم داده تا بتواند یک سینما را در بالاترین رده پخش و ارائه فیلم در بین رقبا داشته باشد.

صندلی آمفی تئاتر دسته دار

یکی از مهم ترین بخش‌های تجهیز سالن،صدا (صوت)می‌باشد :
سیستم‌های صدا از میکروفن‌های مخصوص در فضای بزرگ کنفرانس گرفته تا بلندگوها باید به درستی در محل جهت کنترل و بهبود رویداد قرار بگیرند.

میزان کمی و زیادی صدا نباید به اندازه‌ی باشد که آزار دهنده باشد.
به کار بردن سیستم‌های نویزگیر برای گرفتن نویز صدا و آکوستیک کردن محیط، مهم می‌باشد .

اطمینان از صدای بلند و روشن:
میزان کیفیت صدا یکی از جنبه‌های مهم در هر همایش موفق است. که باعث می‌شود اطلاعات به طور صحیح به مخاطبان انتقال داده شود.
مطمئن شوید که در سراسر قسمت صدا به خوبی پخش می‌شود.

ارتفاع درست را انتخاب کنید:

برای راحتی دید مخاطبان، باید از طول درست و مناسب صحنه آگاه باشید و طبق آن پیش روید .

زاویه دید تماشاگران و قابلیت حرکت افراد بین ردیف ها، صندلی های تئاتر را به هنری بسیار دقیق تبدیل می کنند.

طراحی و پیاده سازی سالن آمفی تئاتر

تیم ما برای معماران و طراحان، کاتالوگ نمومنه هایی از چیدمان صندلی های تئاتر را گردآوری کرده اند.

هر چیدمان با اطلاعاتی درباره تعداد صندلی ها، منطقه نشیمن، کف و فاصله ردیف ها به خوبی توضیح داده شده است.

بهره مندی از نیروی متخصص، کیفیت بالای محصولات، سابقه درخشان و مشتری مداری از افتخارات پارس نگاران البرز سینما است.

از سوی دیگر به دلیل حضور جمعیت بالا در سالن ها، این فضا نیازمند تجهیزات ایمنی برای مواقع ضروری است. شرکت پارس نگاران البرز سینما شما را در ایمن سازی سالن آمفی تئاتر یاری می‌کند.

امکانات ضروری در تجهیز سالن آمفی تئاتر

زمانی که صحبت از تجهیز سالن‌های آمفی تئاتر به میان می‌آید. نیاز به تجهیزات و امکانات به خصوصی احساس می‌شود. نخستین نکته در تجهیز این سالن‌ها، استفاده از یک سیستم آکوستیک صدا است.

پس از اینکه آکوستیک صدا به خوبی در سالن پیاده سازی شد، نوبت به نحوه انتشار صدا و پخش صدا در سالن می رسد.

البته تجهیز سالن آمفی تئاتر به همین جا ختم نمی‌شود. در کنار صدا نورپردازی موجود در فضا نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. نورپردازی، فضایی دلنشین و تأثیر گذار را در فضای سالن به وجود می‌آورد.

علاوه بر این نورپردازی به کاررفته، از نظر علم روانشناسی، مخاطب را به شدت جذب می‌کند. استفاده از رنگ بندی مناسب، آرامش و در عین حال هیجان کافی را در فضای سالن به وجود می‌آورد.

نخستین فاکتور در تجهیز سالن استفاده از صندلی‌های اصولی و راحت است. حاضران در سالن باید در مدتی که در سالن حضور دارند، احساس راحتی کنند. در کنار صدا پردازی و دیگر نکات ضروری در سالن‌های آمفی تئاتر استفاده از تصویر برداری حرفه ای است.

در تجهیز سالن‌ها باید از امکانات رفاهی مطلوبی استفاده شود. در صورتی که تجهیزات مناسب را برای تجهیز سالن خود مورداستفاده قرار ندهید، علی‌رغم تمام هزینه‌هایی که در ساخت و تجهیز آمفی تئاتر به صرف شده است، نتایج دلخواه را مشاهده نخواهید کرد.

قیمت تجهیز سالن آمفی تئاتر

محدوده قیمتی برای تجهیز سالن آمفی تئاتر به موارد و عوامل متعددی بستگی دارد. عواملی از قبیل: متراژ و مساحت سالن جهت طراحی و انتخاب سیستم‌های صوتی و نورپردازی، برند و کیفیت تجهیزات استفاده شده، تعداد کنسول‌های میکروفون و عدد دوربین‌های به‌کارگیری شده و… که باتوجه به انتخاب شما و شرایط سالن آمفی تئاتر می‌تواند محدوده‌ی قیمت گسترده‌ای داشته باشد.

جهت اطلاع از قیمت انواع صندلی اعم از صندلی سینمایی، صندلی اداری، صندلی مدیریتی، صندلی اپراتوری، صندلی همایش، صندلی آمفی تئاتر و انواع میز اعم از میز اداری، میز کنفرانس، میز مدیریت و کانتر و تریبون با شرکت پارس نگاران البرز سینما تماس حاصل نمایید.

چه عواملی در قیمت تجهیز سالن کنفرانس موثر است؟

تخمین قیمت تجهیز سالن کنفرانس به فاکتورهای زیادی از جمله تعداد کنسول‌های میکروفون، آنالوگ یا دیجیتال بودن، قابلیت رای گیری، تعداد دوربین های به کار گرفته شده در سیستم اتوترک، متراژ سالن جهت طراحی سیستم صوت جانبی، سطح کیفی تجهیزات به کار گرفته شده، برند آن ها و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد.

دلایل اهمیت خرید میز و صندلی کنفرانس

میز کنفرانس، همان طور که از نام آن پیدا است. میزی است اداری که در فضایی مشخص به منظور انجام امور اداری از قبیل مشورت، جلسات کاری، مذاکرات قرار دادی و گپ و گفت های کاری قرار می گیرد. و برای انجام امور روزانه از آن استفاده می شود. صندلی کنفرانس نیز همواره مهم ترین مکمل میز کنفرانس محسوب می شود. و بایستی علاوه بر حفظ اهمیت همگونی عناصر دکوراسیون داخلی همگونی با میز، حس راحتی و آرامش را به حاضرین در جلسه انتقال دهد. اگر شما در بازار به دنبال یک میز کنفرانس هستید. باید بدانید که هر یک از میزهای کنفرانس دارای ویژگی ها و خصوصیات مختلف هستند. به عبارتی بسته به نیاز های کاری و حرفه ای شما می توانند متفاوت باشند.
آنچه که از اسم آن مشخص است. چنین میزی برای کنفرانس، مذاکره و گفتگو مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع یکی از قسمت های مهم هر شرکت و اداره است. به آن دلیل که در آن استراتژی ها، برنامه ها و محلی برای هم فکری و خلق ایده ها می باشد. پس نوع طراحی و فضا سازی در آن به مراتب از بخش های دیگر مهم تر جلوه می کند.

عوامل تاثیر گذار در طراحی سالن آمفی تئاتر

در طراحی تجهیز سالن آمفی تئاتر به ویژگی فرهنگی، دسترسی مناسب، توجه به محیط زیست و موارد متعدد دیگر توجه می‌شود. در طراحی داخلی و دکوراسیون سالن آمفی تئاتر نیز به نوع کاربری سالن همایش، ابعاد و ظرفیت سالن، تقاضای سفارش دهنده، ویژگی‌های فرهنگی، تجهیزات و محل قرارگیری آن‌ها، تعداد و نوع صندلی آمفی تئاتر، سبک طراحی سازه اصلی، ایجاد محیطی مطلوب و عایق از نظر صدا و دما و نورپردازی توجه می‌شود. سالن آمفی تئاتر زیرساخت‌های مختلفی در بخش سالن اصلی یا خانه و صحنه یا سن دارد.

دیوارپوش‌ها و کف‌پوش‌ها در بسیاری از بخش‌ها بر روی زیرسازی‌های تأسیسات و تجهیزات فنی قرار گرفته است. توجه به سلامت و حفظ کارآیی حداکثری این تجهیزات در دکوراسیون داخلی سالن همایش اهمیت دارد. در کنار تجهیزات نور و صدا توجه به مخاطبان و برقراری مسیرهای مناسب برای عبور آن‌ها نیز از نکات مهم دیگر است. در دکوراسیون سالن همایش رنگ به خصوص رنگ صندلی‌ها و موکت و استفاده مناسب از دیوارهای بلند نیز در مرکز توجه طراح قرار می‌گیرد.

تجهیز سالن آمفی تئاتر شامل چه چیزهاییست؟

تجهیز سالن آمفی تئاتر، تجهیز سالن همایش، تجهیز سالن کنفرانس و تجهیز سالن سینمایی شامل فراهم کردن تمامی تجهیزات صوتی، تصویری و اتصالات به شکلی است. که پخش صدا و تصویر به بهترین شکل و باکیفیت‌ترین حالت ممکن در اتاق جلسه انجام شود.

وقتی تجهیزات صوتی و تصویری سالن کنفرانس و سیستم کنفرانس وارد بازار شد. انقلابی باور نکردنی در اتاق کنفرانس به وجود آورد. و خیلی زود جزیی جدایی ناپذیر از اتاق های کنفرانس در سراسر دنیا شد.

 در واقع تجهیز سالن آمفی تئاتر از اهمیت ویژه ای برای سازمان ها برخوردار است. چرا که جلسات بین کارمندان و رییس و قرارهای تجاری یک امر رایج برای شرکت های دولتی و خصوصی می باشد. تجهیزات و ملزومات مدیریت جلسات، نقش پررنگی در کاهش چالش های جلسات عمومی دارد.

با راه اندازی اتاق کنفرانس خوب و با تجهیز سالن کنفرانس با کیفیت، رسمیت کاملی را به جلسه اعطا می کنید. و به همه می فهمانید که در یک پروسه جدی قرار گرفته اند.

در تجهیز سالن کنفرانس از چه نوع صندلی‌ای استفاده کنیم؟

در واقع در تجهیز سالن کنفرانس می توان از صندلی های پایه کنفرانسی، صندلی چرخ دار و صندلی نیم گردان استفاده نمود. استفاده از صندلی کنفرانسی چرخدار هرچند گاها باعث می شود. سالن به هم ریخته به نظر رسد. اما از طرفی آزادی عمل استفاده کننده را به دنبال خواهد داشت. به این صورت که ضمن جلسه افراد قادر باشند. به سمت هر فردی که سخنران یا مخاطب آنها است بچرخند. نکته دیگر قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی سالن های کنفرانس است. این ویژگی حضار را قادر می‌سازد. به وسایل روی میز دسترسی راحت تری داشته و به جلسه تیز مسلط باشند.

علاوه بر موارد فوق در سالن های کنفرانس گاها افرادی به عنوان ناظر یا همراه حضور دارند. ناظرین در جلسه دخیل نبوده و تنها دنبال کننده روند آن خواهند بود. برای این نفرات عموما جایگاهی در پشت ردیف سخنرانان در کنار دیوار و رو به میز کنفرانس با استفاده از صندلی های ثابت یا کف تاشو در نظر گرفته می شود.

تجهیز سالن آمفی تئاتر توسط شرکت البرز سینما

شرکت پارس نگاران البرز سینما یکی از شرکت های مطرح در زمینه مبلمان اداری است. به عنوان یک شرکت خلاق در زمینه تولید مبلمان اداری فعالیت می نماید. عمده تولیدات شرکت در زمینه مبلمان اداری مربوط به میز اداری و صندلی اداری می باشد. شرکت البرز سینما در زمینه تولید انواع صندلی اداری، انواع صندلی کارمندی، صندلی مدیریتی، صندلی کنفرانسی، صندلی انتظار، صندلی فرودگاهی، صندلی سینمایی، صندلی آموزشی و … تولید می نماید. همچنین در زمینه تولید میز اداری، انواع میز مدیریتی، میز کارمندی، میز منشی، میز کنفرانسی و میز کانتر و تریبون توسط البرز سینما تولید می گردد. شما برای دکوراسیون داخلی سازمان و یا اداره خویش می توانید با ما تماس حاصل نمایید. تا کارشناسان ما با راهنمایی و مشاوره شما را در زمینه تجهیز یا خرید مبلمان اداری تان یاری نمایند.

تاثیر چیدمان سالن آمفی تئاتر بر روی مخاطب

طرز قرار گرفتن صندلی آمفی تئاتر در سالن آمفی تئاتر و شکل فضا باید طوری در نظر گرفته شود. که بتواند جاهای خالی را در سالن پر کند. اگر ما یک مدل ساده را بخواهیم در نظر بگیریم زمانی که صندلی های آمفی تئاتر را به طور افقی چیدمان می‌کنیم نحوه ی قرار گرفتن صندلی ها و ارتباط با سن در پلن ما بررسی می شود. ردیف صندلی ها به صورت نیم دایره ای یا زاویه ای نسبت به استیج چیده می‌شود.

در این نوع چیدمان زاویه صورت افراد از جایی که نشستن و دید مستقیمی که نسبت به استیج دارند. بررسی می‌شود و این واضح است. آنها نباید سرشان را برای دیدن کامل اجرا کج کنند یا بچرخانند. این نوع جهت یابی به مخاطب اجازه می‌دهد. همیشه با صحنه در اتباط باشد. این خیلی کار ما را به عنوان کسی که این فضا را طراحی می‌کنیم آسان تر می‌کند. از این نظر که ما با این نوع چیدمان به مخاطب اجازه نمی‌دهیم. که برداشت شخصی از اجرا داشته باشد. یا اینکه بخواهد حدس بزند.

در تجهیز سالن آمفی تئاتر نوع چیدمان صندلی آمفی تئاتر، سایز صندلی ها به طور گروهی یا ویژه تاثیر زیادی روی تجربه مخاطب خواهند گذاشت.

تجهیزسالن آمفی تئاتر

تجهیز سالن آمفی تئاتر

آمفی تئاتر

تجهیز سالن آمفی تئاتر

تجهیز سالن آمفی تئاتر

تجهیز سالن آمفی تئاتر

تجهیز سالن آمفی تئاتر