صندلی آمفی تئاتر

در اصطلاح مدرن از «آمفی تئاتر» برای هر سازه‌ای با صندلی‌های شیب‌دار استفاده می‌شود. از جمله صحنه‌های صندلی آمفی تئاتر در سالن‌های تئاتر و ورزشگاه‌ها و سینما بیشترین کاربرد را دارند.

چینش صندلی آمفی تئاتر در این مکان‌ها از قوانین و استاندارد‌های خاص خود برخوردار است. زیرا معمولا در محل های مانند سینما و ورزشگاه زمین شیب دار است و هر تماشاچی باید دید کافی داشته باشد.

شکل اولیه صندلی امفی تئاتر برای رویدادهایی مانند نبرد گلادیاتورها، venationes (کشتار حیوانات) و اعدام استفاده می‌شدند. حدود 230 آمفی تئاتر رومی در سراسر منطقه امپراتوری روم پیدا شده است. آمفی تئاترهای اولیه مربوط به دوره جمهوری خواهان است. اگرچه در دوران امپراتوری به یاد ماندنی تر شدند.

صندلی سینمای مخصوص خود را طراحی کنید!
رنگ، پارچه، لوازم جانبی و خیلی چیزهای دیگر را هماهنگ با پیکربندی صندلی سینما و سلیقه شخصی خود طراحی کنید!

در البرز سینما می توانید صندلی سینمایی خود را دقیقاً مطابق میل خود طراحی کنید. با مشاوره تخصصی به شما و طراحی تصویر بسیار واضحی از ظاهر صندلی برای شما، مفتخریم رضایت شمارا کسب کنیم.

اگر هنگام مونتاژ سینمای خانگی خود سؤالی دارید، همیشه می توانید برای کمک با تیم ما تماس بگیرید.

با مطالعه بیشتر این صفحه ویژگی های مدنظر خود را انتخاب کرده و با  ارتباط با البرز سینما صندلی مدنظر خود را دریافت کنید.

صندلی آمفی تئاتر البرز سینما

صندلی آمفی تئاتر چیست؟

برای اینکه بدانیم صندلی امفی تئاتر چیست بهتر است ابتدا گذری کواه به تاریخچه آن بزنیم.

تئاتر در یونانی به معنای “در دو طرف” است . آمفی‌تئاترهای باستانی نیز دقیقاً همان‌گونه بودند که توضیح داده شد. تئاترهای روباز که به تماشاگران اجازه می‌داد در دو طرف صحنه بنشینند.

امروزه از کلمه آمفی تئاتر به معنای هر فضای بزرگ و نیم دایره ای استیج تئاتر استفاده می شود.

صندلی‌های آمفی تئاتر سبکی از چیدمان رویدادهای رایج است که از صندلی‌هایی تشکیل شده است که در ردیف‌های مستقیم متوالی قرار گرفته‌اند.
معمولاً رو به یک جهت هستند. گاهی اوقات به آن صندلی استادیوم یا صندلی تالار میگویند.
سالن نمایش جایی است که مخاطبان برای تماشای اجرا می نشینند. بسته به اندازه و نوع تئاتر، صندلی ممکن است در یک یا چند سطح باشد.
ابعاد، جنس و رنگ نیز مسلما بسته به طراحی دکوراسیون آن متفاوت است.

خرید صندلی آمفی تئاتر

ویژگی صندلی سینمایی خوب

از ویژگی صندلی‌ سینمایی خوب  که در تجهیز سالن سینمایی باید در نظر داشت کیفیت جایگاه نشستن برای تماشاچیان است.

کافیست تماشاچیان از محل نشستن ناراضی باشند تا از تمامی اجرا  هم ناراضی شوند.کیفیت مواد اولیه‌ای که در ساخت صندلی سینمایی دخیل هستند در این رضایت مندی تاثیر دارد.

به طور کلی یک سالن متوسط ​​یا بزرگ با ظرفیت حداقل 150 نفر مورد نیاز است. ظرفیت معمولی تر حدود 200-230 صندلی است .

صندلی‌های سینما گاهی اوقات به عنوان صندلی تئاتر، استادیوم یا سالن نمایش نامیده می‌شود . همچنین ممکن است ببینید که مردم به سادگی از آنها به عنوان صندلی سینما یاد می کنند.

همچنین  نحوه چیدمان صندلی‌ همایش در سالن از اهمیت بالایی برخوردار است.

در ارتباط با فاصله ی صندلی سینمایی از هم باید در ابتدا گفت که گاهی اوقات به عنوان فاصله ردیف صندلی همایش نیز از آن یاد می شود.

فاصله صندلی همایش از یکدیگر

صندلی‌ها معمولا با شیب خاصی پشت به پشت در این فضا چیده می‌شوند. به منظور عبور آسان و دید بهتر توسط حضار ایت فاصله معمولاً سه فوت است، اما بسته به لوازم جانبی، تعداد صندلی‌های ردیف و دسترسی آنها به راهروها ممکن است فضای بیشتری مورد نیاز باشد.

چیدمان صندلی‌های تئاتر در درجه اول توسط قوانین و مقررات مختلف از حوزه های قضایی محلی،  تعیین می‌شود.

به عنوان مثال، مقررات آتش نشانی به عرض راهروها و تعداد صندلی های احتمالی در هر ردیف و تعداد ردیف های مجاز قبل از قرار دادن راهرو “افقی” می پردازد. ردیف های متشکل از 15 تا 20 صندلی رایج است.

در خصوص فاصله جانبی راهروها نسبت به عرض صندلی، رد شدن برانکارت و ویلچر را نیز مدنظر قرار دهید.

هر کارخانه ساخت صندلی آمفی تئاتر باید استاندار های تولید مبلمان را  به طور دقیق رعایت کند. این استانداردها از مرحله طراحی و انتخاب متریال تا ساخت و تست نهایی باید بررسی شود.

ویژگی ضد اشتعال یکی از بخش های مهم افزایش ایمنی صندلی‌های همایش می‌باشد.

شرکت پارس نگاران البرز سینما با در نظر گرفتن نیاز محیط شما دکوراسیون درخور را پیشنهاد  می‌کند.
برای تجهیز نمودن محیط کسب و کار خود تنها کافی است، با شماره ۰۲۶۳۴۷۱۵۰۹۵ تماس حاصل فرمایید.

با اولین تماس با پشتیبانی البرز سینما از مشاوره رایگان برای طراحی داخلی و گزینش بهترین محصول برای محیط اختصاصی شما بهره مند می‌شوید.

ویژگی سالن مد نظر در انتخاب رنگ صندلی همایشی تأثیرگذار است. برای مدرسه ابتدایی طراحی، دکوراسیون مشکی به صورت یکدست مناسب نیست. رنگ‌ها در فضای مدرسه باید دارای قدرت و نشاط باشند. استفاده از دکوراسیون رنگارنگ با کاربرد این سالن هماهنگ است.

همچنین برای تجهیز سالن آمفی تئاتر مسجد بهتر است از رنگ صندلی قرمز و نارنجی استفاده نگردد.

تاریخچه صندلی های سینمایی و آمفی تئاتر

 از وقتی که بشر به گردهمایی نیاز پیدا کرد، اولین صندلی‌ های سینمایی و آمفی تئاتر شکل گرفتند. صندلی‌ های سینمایی و کنفرانس ابتدایی بسیار ساده بودند. معمولاً از سنگ‌ و گل تراشیده شده ساخته می‌شدند. نمونه‌ این صندلی‌ها را می‌توانید در همایش رم و یونان باستان مشاهده کنید.

در این دوره این صندلی‌ها بیشتر از چوب ساخته می‌شدند، بعد‌ها، تغییراتی دادند برای مدت زمان طولانی روی آن‌ها بنشینند.

صندلی سینما امروزی در سال ۱۸۹۰ توسط طراح اروپایی ساخته شد. در ساخت این صندلی از تخته سه لایه خم شده با قالبی از چدن استفاده شد. روکش صندلی معمولا از مخمل یا چرم بود. درون روکش را هم با الیاف پنبه‌ای یا الیاف نارگیل پر می‌کردند. البته صندلی‌های سینمایی اولیه با انحنای کمی که داشتند برای استفاده طولانی مدت مناسب نبودند.

صندلی آمفی تئاتر

برای تماشای یک فیلم بر روی صفحه نمایش، بدیهی است که به جایی برای نشستن با نمای صفحه نیاز دارید. صندلی‌های تئاتر در چند سال اخیر پیشرفت زیادی کرده اند. چندی پیش، اکثر تئاترها دارای صندلی‌های سخت کوچک با پشتی کوتاه و بازوهای ثابت بودند. تنها تنظیم این بود که صندلی بالا باشد یا پایین.

امروزه نشستن در بسیاری از تئاترها بسیار راحت تر است. پشتی صندلی ها تمام قد هستند و هر دو صندلی و پشتی دارای بالشتک ضخیم هستند. بازوهای بین صندلی‌ها از مسیر خارج می‌شوند و در انتهای آن جا لیوانی تعبیه شده است. اغلب اوقات، پشتی صندلی کمی تکان می خورد تا آزادی حرکت بیشتری به شما بدهد.

معرفی صندلی آمفی تئاتر

احتمالاً بزرگترین پیشرفت در صندلی‌های تئاتر، معرفی صندلی‌های استادیوم بوده است . یک تئاتر معمولی دارای یک طبقه است که در حدود 15 درجه شیب دارد.

ردیف‌های صندلی‌ها طوری چیده شده‌اند که هر ردیف حدود شش تا هشت اینچ بالاتر از ردیف جلوی خود باشد. شخصی که در ردیف روبروی شما نشسته است می تواند به راحتی جلوی دید شما از صفحه نمایش را بگیرد.

با صندلی‌های استادیوم، ردیف ها به جای شیب بر روی یک سری تراس یا پله چیده شده اند. این طراحی به هر ردیف اجازه می دهد تا 12 تا 15 اینچ بالاتر از ردیف جلوی خود قرار گیرد. همچنین به این معنی است که تقریباً هر صندلی در سالن نمایش بدون مانع از صفحه نمایش دید دارد، حتی اگر سالن تئاتر شلوغ باشد!

یک سوال رایج بینندگان سینما این است که “بهترین مکان برای نشستن کجاست؟”

ترجیحات متفاوت است، اما مکان بهینه ای برای تجربه سیستم صوتی در اکثر تئاترها وجود دارد. یک ردیف در حدود دو سوم فاصله از صفحه نمایش تا پشت سالن را انتخاب کنید. سعی کنید یک یا دو صندلی دقیقاً از مرکز ردیف بنشینید. دلیل این امر این است که اکثر تکنسین های صدا، سطح صدا را از صندلی وسط حدود دو سوم عقب از صفحه نمایش بررسی می کنند.

از آنجایی که صدای بلندگوهای راست و چپ برای مرکز برابر است، می‌خواهید کمی خارج از مرکز بنشینید تا جلوه استریو را افزایش دهید.

شرکت پارس نگاران البرز سینما سعی در معرفی صندلی آمفی تئاتر دارد تا مشتریان عزیز بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند.

ما به صدها مشتری در مورد طرح‌ها و گزینه‌های چیدمان سالن‌ها توصیه کرده‌ایم تا بهترین بهره را از سالن های سینما چندمنظوره‌شان ببرند. اگر در حال برنامه ریزی یک سالن  سینما جدید هستید،کافی است تا از مشاوره رایگان ما بهره جویید!

راهنمای خرید صندلی سینمایی با کیفیت

البرز سینما با در اختیار داشتن کادری مجرب پیشرو در زمینه طراحی، تولید و تجهیز سالن‌های سینمایی است.

البرز سینما می‌کوشد:
تا با مشاوره و راهنمای خرید صندلی سینمایی با کیفیت در طراحی‌های مدرن و پیشرفته نیازها و خواسته‌های کارفرمایان را به بهترین شکل محقق سازد.

این نوع صندلی‌ها شبیه به صندلی‌های سینمایی است.
تنها تفاوت آنها در دسته تکیه گاه آنها است. که عموما به شکل ساده‌تری طراحی می‌‌شود.

پس از مشخص شدن نیازها و خواسته‌ها، طراحی صندلی‌ها آغاز می‌شود. در شروع طراحی باید درباره مواد و پارچه آنها اطلاعات داشته باشید.

شرکت پارس نگاران البرز سینما تولید انواع صندلی با طرح‌ها و قیمت‌های مختلف به بازار عرضه می‌نماید. تیم البرز سینما تولید کننده انواع صندلی اداری و همایش، صندلی سینمایی، صندلی کنفرانس و صندلی آمفی تئاتر می‌باشد.

از جمله مهم‌ترین و ضروری‌ترین ملزومات سالن‌های همایش و اداری، صندلی اداری و همایش به حساب می آید.

دیده شده که ادارات و شرکت‌‌ها به منظور کاهش هزینه‌های تجهیزات خود، به دنبال خرید صندلی‌های ارزان قیمت‌تر هستند. در این صورت از اهمیت کیفیت اصلی غافل می‌شوند. این امر در دراز مدت آسیب بسیار جدی به کادر پرسنل شرکت یا اداره‌ می‌زند و همچنین سلامتی کادر پرسنل را به خطر می‌اندازد.

در حال حاضر ارزان‌ترین صندلی اداری موجود در بازار، صندلی‌های اداری ثابت هستند که مورد استفاده آن‌ها رایج است در محیط‌هایی مانند سالن‌های انتظار استفاده شود.

حتی اگر همیشه رویای یک سینما در خانه، تماشای فیلم با خانواده و دوستان داشتید می‌توانید بخشی از فضای خود را به این منظور اختصاص دهید. اتفاقا هزینه های شخصی را در دراز مدت کاهش می‌دهید. همچنین به مهمانان خود خاطره جذابی هدیه می‌دهید.

به این منظور با شرکت البرز سینما مشاوره طراحی داخلی رایگان بگیرید.

ساختار صندلی سینمایی

ساختار صندلی سینمایی متشکل از فنر و چوب و .. باید ضمن ظاهری آراسته کیفیت مناسبی جهت استفاده طولانی مدت داشته باشند و این ساختار عبارتند از:

روکش صندلی

بعد از گذشتن مدت زمان طولانی، صندلی کهنه و فرسوده می‌شود. اگر پارچه استفاده شده از جنس مرغوب نباشد.

اگر روکش آنها از جنس بی کیفیت باشد بعد از گذشتن زمانی اندک، از شکل اصلی خود فاصله گرفته و به اصطلاح به سمت کهنه شدن و خرابی پیش می‌رود.

در شرکت پارس نگاران البرز سینما از پارچه درجه یک و ترک به سفارش مشتری استفاده می‌شود.

فوم صندلی‌های آمفی تئاتر

در استحکام و دوام صندلی‌ها، فوم نقش اساسی دارد. براساس استانداردها فوم به کار برده شده در ساخت آن باید از فوم سرد با دانسیه بالایی باشد.

دسته‌ها 

دسته‌های آنها باید از جنس خوب و مرغوب تولید شود و در برابر خط، خش و ضربه دوام زیادی داشته باشد. به این خاطر که از این صندلی‌ها به صورت مکرر استفاده می‌شود.

همجنین این ساختار باید از استاندار  خاصی پیروی کنند. ISO ۲۱۰۰۱ یک استاندارد بین المللی  است.

توسط سازمان بین المللی استاندارد ایجاد شده است که ابزارهای مدیریتی برای مبلمان چوبی را  کنترل می دهد.  درست همانطور که متوجه شدید در خصوص استاندار بین المللی مبلمان است. همچنین، هدف آن ارائه مواد چوبی بهتر با هر نیاز و نیاز است.

صندلی سینما و همایش

ویژگی صندلی آمفی تئاتر

 به «یک شب در سینما» فکر کنید. این چیدمان صندلی شامل ردیف‌هایی از صندلی‌ها (بدون میز) است.

 تعداد کمی از سالن‌ها دارای صندلی‌های ثابت هستند، در حالی که بیشتر آن‌ها صندلی‌های تنظیم شونده دارند.

شما بیشترین زمان را در هنگام تماشای اجرا با صندلی خود می‌گذرانید. پس حائز اهمیت است که با دقت خاصی از محل مطمئینی خریداری شود.

 ویژگی صندلی‌ آمفی تئاتر که به شما حساس بهترین می‌دهد شامل:

۱. مواد اولیه و کیفیت مناسب

۲. نمای پشتی و کفی

۳. دسته های مناسب

۴. روکش پارچه و چرم

۵. طراحی ارگونومی

۶. رنگ بندی

۷. پایه‌ها

۸. ارتفاع

ویژگی صندلی همایش خوب

تقاضا برای داشتن بهترین نوع ویژگی صندلی همایش خوب به علت پیامد های آن روز به روز رو به افزایش است.

به تجربه سالها خدمت در این عرصه عرض می‌کنیم که می‌توانیم خدماتی بسیار پیشرفته در جهت تامین صندلی‌های مورد نیاز در محیط مد نظر شما ارائه دهیم. در نهایت، رضایت مشتریان شما را افزایش می‌دهیم.

صندلی سالن های همایش، کنفرانس و سینما که بعضا تحت عنوان مبلمان سالن همایش، کنفرانس و سینما نیز شناخته می شوند. معمولا دارای ویژگی‌های مشترک یکسانی می‌باشند، که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱. مکانیزم کف تاشو فنری، با اتصال به پایه توسط سیستم متحرک فنر پیچشی و جک تاخیرانداز

۲. روکش صندلیها از جنس پارچه یا چرم نسوز باکیفیت و مقاومت بالا در برابر نفوذ مایعات

۳. کلاف کفی از جنس ورق خمکاری شده به ضخامت حداقل ۱۵ میلیمتر

۴. رنگ آمیزی قطعات فلزی از نوع پودری الکترواستاتیک

۵. استفاده از فوم سرد حالت دار کف و پشتبهترین قیمت صندلی آمفی تئاتر

معمولاً اولین چیزی که در بدو ورود به سالن آمفی تئاتر مورد توجه قرار می‌گیرد. صندلی‌ آمفی تئاتر این سالن است. چرا که تحمل کسالت بار صندلی نامناسب در طول اجرای نمایش یکی از بدترین تجربه‌های تماشاگران است.

نوع طراحی، چیدمان و رنگ صندلی‌ها می‌تواند در جذابیت بصری و راحتی آن تأثیرگذار باشد و تماشاگران را راغب کند برای تماشای برنامه‌های بعدی نیز دوباره به آن محل مراجعه کنند.

در هنگام طراحی صندلی آمفی تئاتر باید به نوع پارچه، نوع نشیمن، دسته‌ها و فوم استفاده شده در صندلی، پشتی و ارتفاع آن، پایه‌ها و رنگ آن و دیگر مسائل جزئی‌تر دقت کرد.

برای اینکه به بهترین قیمت صندلی آمفی تئاتر دست پیدا کنید، این نکته بسیار حائز اهمیت است که علاوه بر قیمت به کیفیت نیز توجه کنید. با توجه به اینکه در تولید انواع صندلی از مواد گوناگون استفاده می‌شود.

جنس مواد به کار رفته در ساخت صندلی در قیمت تمام شده بسیار نقش دارد نیاز است. هنگام پذیرش قیمت صندلی به حداقل کیفیت مورد انتظار توجه داشته باشید.

شرکت پارس نگاران البرز سینما در تمامی قطعات استفاده شده در تولید انواع صندلی آمفی تئاتر، صندلی اداری و همایش، صندلی سینمایی است. بهترین قیمت صندلی آمفی تئاتر همراه با بهترین مواد اولیه و مواد درجه یک را از ما بخواهید.

خرید صندلی آمفی تئاتر

علاوه بر زیبایی، راحتی، استحکام و دوام در خرید صندلی آمفی تئاتر و صندلی سینمایی جزء نکات مهم در انتخاب آن است.

با توجه به آنکه در سالن های سینما و آمفی تئاتر تمامی عوامل از جمله سیستم صدا، تصویر و غیر ذلک در جهت رضایت حضار می‌باشد.

صندلی‌های سینما و صندلی‌های آمفی تئاتر هم از مهم ترین عوامل در این خصوص به شمار می‌آیند.

اهمیت استفاده از صندلی آمفی تئاتر استاندارد در فضاهای سینما و همایش چند سالی است که مورد توجه قرار گرفته است. چرا که استفاده از وسایل غیر استاندارد در بلند مدت سلامتی حضار را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

لازم است تا مدیران و صاحبان سینماها و سالن‌های همایشی در زمان خرید صندلی آمفی تئاتر، تجهیز سالن آمفی تئاتر و انواع میز همایش مناسب و استاندارد آشنایی داشته باشند.

تا با توجه به نیازهای شرکت انتخاب درستی انجام دهند. صندلی همایشی استاندارد می‌تواند تاثیر بسزایی بر روی کسب کار و درآمد شما داشته باشد.

نصب صندلی آمفی تئاتر

برای نصب صندلی آمفی تئاتر در محل توسط کادر مجرب شرکت پارس نگاران البرز را تنها کافیست با کادر حرفه‌ای ما در این زمینه نصب خواهند کرد.

قطعات مختلف صندلی سینمایی بصورت جدا از هم همراه نصاب ارسال می‌شوند. در محل نصب صندلی همایش نصاب ها با دقت بسیار بالا شروع به نصب می‌کنند.

در خصوص موارد استفاده صندلی آمفی تئاتر باید گفت که این صندلی در مکان های رسمی استفاده می‌شود. مانند اداره‌، دانشگاه‌ و سازمان‌. صندلی‌ آمفی‌ تئاتر معمولاً رنگ روشنی دارند. این صندلی‌ها نسبت به صندلی‌ سینمایی عرض کمتری دارند.

از نظر نوع دسته صندلی‌ها، بسته به نوع استفاده و کاربردی که دارند، می‌توانند دسته‌های تحریر یا معمولی داشته باشند.

 دو نوع صندلی آمفی‌تئاتر وجود دارد. یکی صندلی آمفی‌تئاتر معمولی و دیگری صندلی آمفی‌تئاتر VIP.

صندلی‌های VIP معمولاً بزرگ‌تر هستند. یک پایه زیر صندلی دارند و رنگ بندی متفاوتی در آن‌ها به کار رفته است.

در انتخاب ساخت صندلی آمفی تئاتر برای سالنی که به صندلی آمفی تئاتر، صندلی همایش، صندلی سینمایی و صندلی کنفرانس نیاز دارند چند نکته اهمیت دارد.

ابتدا لازم است بدانیم که اگر صندلی مطابق با آرگونومی و ساختار اسکلت انسان طراحی شده باشد، افراد احساس راحتی بیشتری دارند.

بنابراین برای جلوگیری از آسیب دیدن ستون فقرات مخاطبان بهتر است صندلی دارای طراحی مناسب و هماهنگ با آرگونومی بدن باشد.

جنس‌های مختلف صندلی‌ آمفی تئاتر اعم از چوب و ‌ام دی اف عرضه می‌شوند.

هر چه مقدار چوب یا ‌ام دی اف به کار رفته در نشیمن صندلی بیشتر باشد راحتی مخاطبانی که از آن استفاده می‌کنند کمتر خواهد بود.

بنابراین از آن جایی که بهترین نوع صندلی آن است که مقدار کمتری چوب در آن به کار رفته است. ما نیز سعی داریم بهترین کیفیت مواد را در ساخت صندلی استفاده کنیم تا راحتی مخاطبان تضمین شود.

صندلی آمفی تئاتر

در البرز سینما، ما مجموعه وسیعی از صندلی‌های سینمای ثابت لوکس و تجاری را ارائه می‌کنیم.

گزینه‌های ما صندلی سینمایی برای پروژه‌های کوچک و بسیار بزرگ عالی هستند. هیچ مکان بهتری برای تامین صندلی برای سالن‌ها ، صندلی سینمای محلی، صندلی استادیوم ورزشی، صندلی محل سخنرانی یا صندلی عبادت وجود ندارد.

طیف گسترده ای از سبک‌ها، رنگ‌ها و پارچه‌های ما برای هر شرکت تجاری و یا محل مسکونی که نشستن در آن یک ضرورت است مناسب است.

امروز با خرید صندلی‌سینما یا سایر گزینه‌های صندلی ما را به صورت آنلاین یک معامله آسان و بدون استرس تضمینی به خود هدیه دهید.

برای هر گونه سوال یا نگرانی، با ما با شماره ۳۴۷۱۵۰۹۵ ۰۲۶ | ۵۶۸۹۵۷۰ ۰۲۶ | ۳۶۱۸۲۳۶ ۰۹۱۹ | ۸۲۲۳۰۹۷ ۰۹۳۷تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با ما در تماس باشید.

آدرس ما واقع در کرج، کمالشهر، میدان شهید بهشتی، بلوار شهرداری، ساختمان بوستان، طبقه ۲، واحد ۱۲